Hapësire reklamuese

Çështjet kryesore

KOSOVA

Ballkani shpërdoron dhe i jep mundësi Llapit, Drita dhe Malisheva bëjnë 'paqe'

Shkruar nga NEWSPORT

Janë luajtur ditën e sotme dy ndeshje të vlefshme për javën e 27-të të Superligës së Kosovës. Dy ndeshje mjaft interesante, në të cilat luhej kreu, por edhe zona europiane.

Ballkani dhe Prishtina barazuan pa gola, duke ndarë kështu nga 1 pikë. Skuadra e Ilir Dajës i jep kështu mundësinë e artë Llapit që në rast fitore përballë Lirisë, do të merrte vendin e parë. Ndërsa Prishtina mbetet në vendin e pestë me 39 pikë.

Në ndeshjen tjetër, Drita u ndal në transfertën e Malishevës ku barazuan 1-1. Një sfidë e cila luhej për zonën europiane, me skuadrën e Dritës që renditet në vendin e 3-të me 51 pikë, ndërsa Malisheva me 48 të tilla mbetet në vendin e katërt.

[caption id="attachment_731974" align="alignnone" width="650"]Tabela e klasifikimit të Superligës së Kosovës Tabela e klasifikimit të Superligës së Kosovës[/caption]

Poll

Lexo gjithashtu

Superiore - Ndeshjet

Kategoria Superiore

Itali - Serie A

Spanjë - La Liga

Angli - Premier League

Gjermani - Bundesliga