Hapësire reklamuese

Çështjet kryesore

KOSOVA

Ballkani ndalet nga Prishtina, Llapi fiton pa probleme në transfertë

Shkruar nga NEWSPORT
Ballkani ndalet nga Prishtina, Llapi fiton pa probleme në transfertë

Janë luajtur ditën e sotme ndeshjet e vlefshme për javën e 18-të të Superligës së Librazhdit. Supersfida e kësaj jave ishte Ballkani-Prishtina.

Ekipi i Ilir Dajës barazoi me rezultatin 0-0 duke ndarë kështu një pikë me prishtinalitë. Pas këtij barazimi, Ballkani mbetet në vendin e parë me 39 pikë, ndërsa Prishtina në vendin e pestë me 26 pikë.

Në krahun tjetër Llapi fitoi pa probleme në transfertën e Lirisë me rezultatin 0-2. Golat për llapjanët u shënuan nga Hyseni dhe Namani.

Me këtë fitore, Llapi ngjitet në vendin e dytë me 34 pikë, ndërsa Liria mbetet e fundit në tabelë me vetëm 9 pikë të grumbulluara pas 18 ndeshjes.

Poll

Lexo gjithashtu

Superiore - Ndeshjet

Kategoria Superiore

Itali - Serie A

Spanjë - La Liga

Angli - Premier League

Gjermani - Bundesliga