Hapësire reklamuese

Çështjet kryesore

KOSOVA

Ballkani i Ilir Dajës “thyhet” në transfertë, Drita triumfon me përmbysje

Shkruar nga NEWSPORT
Ballkani i Ilir Dajës “thyhet” në transfertë, Drita

Drita ka fituar në shtëpi përballë Ballkanit në ndeshjen e prapambetur e luajtur në kuadër të javës së 3-të të Superligës së Kosovës. Ekipi nga Gjilani ka mposhtur të besuarit e Ilir Dajës me rezultatin 2-1. Një fitore që erdhi me përmbysje.

Ishte Ballkani që kaloi në avantazh që në minutën e 5-të të takimit me anë të Jashanicës. Por gjithçka u përmbys pa përfunduar pjesa e parë e takimit. Në fillim Baftiu në minutën e 27-të dhe më pas Krasniqi në minutën e 44-të shënuan për të përmbysur ndeshjen në 2-1.

Me këtë fitore Drita shkon në kuotën e 34 pikëve dhe renditet në vendin e tretë. Ndërsa Ballkani me 39 pikë mbetet në krye të rënditjes, por me një ndeshje më pak se ndjekësit më të afërt.

Poll

Lexo gjithashtu

Superiore - Ndeshjet

Kategoria Superiore

Itali - Serie A

Spanjë - La Liga

Angli - Premier League

Gjermani - Bundesliga