Hapësire reklamuese

Çështjet kryesore

VENDI

Rusia i jep "një asist" Shqipërisë në Lojërat Olimpike, mësoni arsyen

Shkruar nga NEWSPORT
Rusia i jep "një asist" Shqipërisë në Lojërat

Shqipëria do të përfaqësohet me gjashtë sportistë në Lojërat Olimpike në Rio. Peshëngritjsa Evangjeli Veli do t'i bashkohet delegacionit shqiptar sepse Federata e Peshëngritjes ka marrë një ftesë nga Federata Ndërkombëtare. Në këtë mënyrë Veli do të garojë me më të mirat e botës në kategorinë 53 kilogramë.

Këtë lajm e ka bërë të ditur edhe Federata Ndërkombëtare, pasi ka konfirmuar ftesën për një shtangiste femër. Pezullimi i garuesve të Rusisë për shkak të skandalit të dopingut ka bërë që të jetë Shqipëria ajo që do të përfitojë. Te rusët ishin 8 sportistë që u përjashtuan, të cilët do të zëvendësohen me disa sportistë të tjerë nga vende të ndryshme të botës.

Kështu që Veli i bashkohet listës së 5 sportistëve të tjerë, Luiza Gega, Izmir Smajlaj, Sidni Hoxha, Briken Calja dhe Nikol Merizaj.

Tags:

VENDI

Poll

Lexo gjithashtu

Superiore - Ndeshjet

Kategoria Superiore

Itali - Serie A

Spanjë - La Liga

Angli - Premier League

Gjermani - Bundesliga