Hapësire reklamuese

Çështjet kryesore

SERIE A

Arsenal futet në garë për yllin e Milanit, nisin negociatat me Real Madrid

Shkruar nga NEWSPORT
Arsenal futet në garë për yllin e Milanit, nisin negociatat me

Arsenal është future në garë për Brahim Diaz. Lojtari është i huazur te Milani nga Real Madrid prej 2 sezonesh dhe kuqezinjtë kanë të drejtën e blerjes për 22 milionë euro por madrilenët kanë mundësinë e riblerjes për 28 milionë. Drejtuesit e kampionëve të Italisë duan ta blejnë përfundimisht mesfushroin por kërkojnë ulje deri në 16 milionë euro për numrin 10.

Duke parë këtë situatë, në garë është futur Arsenal. Londinezët kërkojnë një tjetër lëvizjë “Odegaard” i cili bëri të njëjtën rrugë, nga Reali te Topcinjtë. Diaz shihet pikërisht si lojtari që mund të dublojë pozitën e Odegaard dhe janë gati të paguajnë shifra më të larta se Milani por dëshira e lojtarit është të qendrojë në Milano.

Poll

Lexo gjithashtu

Superiore - Ndeshjet

Kategoria Superiore

Itali - Serie A

Spanjë - La Liga

Angli - Premier League

Gjermani - Bundesliga