Hapësire reklamuese

Çështjet kryesore

VENDI

Armand Duka mesazh urimi për besimtarët katolikë: Gëzuar, kalofshi sa më bukur në këtë ditë feste

Shkruar nga NEWSPORT
Armand Duka mesazh urimi për besimtarët katolikë: Gëzuar,

Dita e sotme është shumë e rëndësisshme për besimtarët katolikë. Sot festohen Pashkët, një festë që festohen ringjalljen e Jezu Krishtit.

E diela e Pashkëve është kremtimi më i rëndësishëm i besimtarëve katolikë.  Festimet e Pashkëve nisin me meshën e madhe të së shtunës mbrëma dhe përfundojnë me drekën tradicionale të së dielës.

E në këtë ditë nuk kanë si mungojnë urimet. Presidenti i FSHF-së Armando Duka ka uruar të gjithë besimtarët katolikë.

“Gëzuar Pashkën gjithë besimtarëve katolikë! E kalofshi sa më bukur me familjet dhe njerëzit tuaj të dashur këtë ditë festë!”, ka shkruar Duka.

Poll

Lexo gjithashtu

Superiore - Ndeshjet

Kategoria Superiore

Itali - Serie A

Spanjë - La Liga

Angli - Premier League

Gjermani - Bundesliga