Hapësire reklamuese

Çështjet kryesore

SERIE A

Arabia Saudite nuk ka të ndalur, skuadra e Cristiano Ronaldos “peshkon” tek Interi

Shkruar nga NEWSPORT
Arabia Saudite nuk ka të ndalur, skuadra e Cristiano Ronaldos

Tashmë është kthye në modë të shikojmë çdo ditë largime të futbollistëve më emër nga Europa  drejt Arabisë Saudite. Pas Spanjës dhe Anglisë këtë herë radhën e ka Italia. Skuadra e Al Nassr që transferoi në merkaton e janarit Cristiano Ronaldon këtë herë kërkon një tjetër futbollist.

Bëhet fjalë për mesfushorin e Interi, Marcelo Brozovic. Mesfushori kroat ka ende një konratë me zikaltërit deri në vitin 2026 por, me shumë gjasa e ardhmja e tij do të jetë larg Italisë. Sipas asaj që raporton Fabrizio Romano, skuadra arabe është në negociata me futbollistin.

Kanë mbetur ende disa detaje të vogla për t’u diskutuar pasi negociatat janë ende në vazhdim. Kujtojmë që 30-vjeçari kërë sezon me Interi zhvilloi plot 40 ndeshje në të gjitha kompeticionet. Vetëm në Seria A arriti të shënonte 3 gola dhe të asistonte plot 5 herë.

Poll

Lexo gjithashtu

Superiore - Ndeshjet

Kategoria Superiore

Itali - Serie A

Spanjë - La Liga

Angli - Premier League

Gjermani - Bundesliga