Hapësire reklamuese

Çështjet kryesore

BOTA

Ançelotti i habitur: City skuadra më e mirë e vitit? Real Madrid mund të bëjë gjithçka

Shkruar nga NEWSPORT
Ançelotti i habitur: City skuadra më e mirë e vitit? Real

Trajneri i Real Madrid, Carlo Anceloti është shprehur se nuk i kupton kriteret e vendosura se si Manchester City dhe Liverpool janë përpara klubit mbretëror në listen e skuadrave më të mira në botë.

Nga Real Madridi, në listën e lojtarëve më të mirë perfunduan Thibaut Courtua (7), Vinicius Junior 8 dhe Luka Modric (9).

‘’Jam krenar për lojtarët e mi dhe jemi shumë të lumtur që Karim Benzema arriti të fitojë Topin e Artë. Gjithashtu dua të shpreh lumturine për suksesin e Courtoua, Modric dhe Vinicius, dhe fakti është se Real Madridi ka gjithcka të nevojshme për sukses, histori, tradite, dhe është e aftë për çdo titull ne çdo vit”, ka thënë ai.

Poll

Lexo gjithashtu

Superiore - Ndeshjet

Kategoria Superiore

Itali - Serie A

Spanjë - La Liga

Angli - Premier League

Gjermani - Bundesliga