Hapësire reklamuese

Çështjet kryesore

BOTA

VIDEO/ "Lajthit" Alphonso Davies, i shpejtë si era dhe çfarë goli me Kombëtaren

Shkruar nga NEWSPORT
VIDEO/ "Lajthit" Alphonso Davies, i shpejtë si era dhe

Kanadaja triumfoi 4-1 ndaj Panamasë, në takimin që vlejti për kualifikueset e Botërorit. Lojtari i vendasve, Alphonso Davies vijon të tregojë formë të mirë. Lojtari i Bayern tregon edhe nëj herë shpejtësinë e tij, teksa në golin që shënoi në minutën e 66-të, bën një shkëputje të bukur.

Video po bën xhiron e rrjetit, me tifozët që kanë mbetur të mahnitur. Kanadaja është në vendin e 3-të dhe ka grumbulluar deri më tani 10 pikë, 4 pikë më pak se Meksika që mban vendin e parë. Synimi është kualifikimi.

https://twitter.com/i/status/1448454807438733317
Poll

Lexo gjithashtu

Superiore - Ndeshjet

Kategoria Superiore

Itali - Serie A

Spanjë - La Liga

Angli - Premier League

Gjermani - Bundesliga