Hapësire reklamuese

Çështjet kryesore

SERIE A

Allegri vendos rekord pas fitores kundër Mourinhos, kalon Ancelottin në futbollin italian

Shkruar nga NEWSPORT
Allegri vendos rekord pas fitores kundër Mourinhos, kalon Ancelottin

Massimiliano Allegri ka vendosur një rekord personal, pas fitores 1 me 0 që Juventus korri me Romën. Ai u bë trajneri me më shumë fitore 1 me 0 në futbollin italian me plot 76 herë.

Deri para ndeshjes me Romën, qëndronte me 75 fitore bashkë me Ancelottin. Ky i fundit ndodhet në Spanjë si trajner i Real Madrid.

Allegri me fitoren kundër djemve të Mourinhos, koleksionoi 3 pikë mjaft të vlefshme, që e çuan 2 pikë prapa Interit kryesues. Dhe pse Juventus nuk ka shkëlqyer me fitore të thella, ka ditur si të tregohet cinik.

Poll

Lexo gjithashtu

Superiore - Ndeshjet

Kategoria Superiore

Itali - Serie A

Spanjë - La Liga

Angli - Premier League

Gjermani - Bundesliga