Hapësire reklamuese

Çështjet kryesore

SERIE A

Allegri flet për gjëndjen e ekipit para Sassuolos: Szczesny mund të jetë në stol, Pogba ende nuk është gati

Shkruar nga NEWSPORT
Allegri flet për gjëndjen e ekipit para Sassuolos: Szczesny mund

Trajneri i Juventus, Massimiliano Allegri ka folur në konferencën për shtyp në prag të sfidës me Sassuolon. Tekniku analizoi situatën e ekipit. Bardhezinjtë vijnë pas fitores minimale në çerekfinalen e parë ndaj Sporting Lisbona për Europa League.

Në atë takim poriteri i Juventus Szczesny doli nga loja pas një problemi me frymëmarrjen që i shqetësoi të gjithë. Ndërsa Pogba ishte në stol por nuk u fut asnjë minutë.

“Paredes është fizikisht mirë, ai është gati për të luajtur”, shprehet Allegri. "Pogba ende jo. Szczesny nëse është i qetë mund të vijë me ne por në stol. Na duhet një ditë rikuperimi dhe pushimi, Perin është në gjëndje të shkëlqyer.”

Poll

Lexo gjithashtu

Superiore - Ndeshjet

Kategoria Superiore

Itali - Serie A

Spanjë - La Liga

Angli - Premier League

Gjermani - Bundesliga