Hapësire reklamuese

Çështjet kryesore

VENDI

Ahmataj rikthen Patrick titullar, por formacioni anti-Erzeni mbahet ‘peng’ nga… Partizani

Shkruar nga NEWSPORT
Ahmataj rikthen Patrick titullar, por formacioni anti-Erzeni mbahet

Tirana do të presë Erzenin pasditen e sotme në orën 17:00 në Air Albania për të zhvilluar ndeshjen e javës së 23-të të Superiores. Bardheblutë nuk kanë asnjë zgjidhje tjetër veç fitores në çdo ndeshje duke parë edhe renditjen aktuale.

Vllaznia është 4 pikë përpara aq sa edhe Partizani me të cilin do të përballen javën tjetër. Dinamo bën me ‘drita’ nga pas teksa forma e mirë në ndeshjet e fundit i kanë sjellë shumë pranë Final Four.

Skuadra ka mbyllur përgatitjet ditën e djeshme dhe trajneri Julian Ahmataj ka ende dilema për formacionin titullar. Lulaj është i vetmi në dyshim teksa dëmtimi i pësuar 2 ditë më parë e mbajti jashtë seancës stërvitore.

Megjithatë, dilema më e madhe është të futet ‘all-in’ pasi 3 pikët janë detyrim apo të ‘kursehet’ për derbin me Partizanin. Janë Rimal Haxhiu dhe Ardit Deliu ata që rrezikojnë të mungojnë në derbi nëse ndëshkohen me karton të verdhë sot. I pari duket i sigurt në formacion për shkak se s’ka alternativa, ndërsa Deliun mund ta zëvëndësojë Jonuzi.

‘Risia’ është Patrick, i cili ka lënë pas dëmtimin dhe mund të luajë ndeshjen e parë si titullar që do të shërbejë edhe si një test para derbit.

Formacioni i mundshëm:

Tirana (4-3-3): Abdullahu; Haxhiu, Najdovski, Hoxhallari, Përgjoni; Jonuzi (Deliu), Meta, Lushkja; Patrick, Abazaj, Latifi.

Trajner: Julian Ahmataj

Poll

Lexo gjithashtu

Superiore - Ndeshjet

Kategoria Superiore

Itali - Serie A

Spanjë - La Liga

Angli - Premier League

Gjermani - Bundesliga