Hapësire reklamuese

Çështjet kryesore

VENDI

Ahmataj “pre” e ironisë së fatit, zuri vendin e Shehit dhe u “shkarkua” prej tij

Shkruar nga NEWSPORT
Ahmataj “pre” e ironisë së fatit, zuri vendin e Shehit dhe

Julian Ahmataj është raportuar së fundmi së nuk do të vazhdojë si trajner i Tiranës. Ky vendim vjen pas humbjes në derbi ndaj Partizanit me rezultatin 2 me 1.

Ironia e fatit është se trajneri kundërshtar prej të cilit i erdhi shkarkimi është Orges Shehi. Ishte pikërisht Ahmataj, që zuri vendin e Shehit te Tirana pas shkarkimit të tij nga bardheblutë. Tashmë Shehi mban postin e trajnerit te Partizani.

Mbetet për t’u parë cili do jetë trajneri i ri në krye të kryeqytetasve. Ahmataj gjithsesi pritet të mos largohet nga 26 herë kampionët e Shqipërisë, por të mbajë postin e drejtorit teknik.

Lexo edhe: E BUJSHME/ Tirana shkarkon Julian Ahmatajn

Poll

Lexo gjithashtu

Superiore - Ndeshjet

Kategoria Superiore

Itali - Serie A

Spanjë - La Liga

Angli - Premier League

Gjermani - Bundesliga