Hapësire reklamuese

Çështjet kryesore

SERIE A

6 gola dhe 4 asiste kanë bindur Milanin, por Real Madrid ka në dorë yllin e kuqezinjve

Shkruar nga NEWSPORT
6 gola dhe 4 asiste kanë bindur Milanin, por Real Madrid ka në

Brahim Diaz është një nga pikat kyçe të Milanit këtë sezon, por klubi kuqezi duhet të gjejë një zgjidhje me Real Madridin. Për Diaz është viti i dytë që është i huazuar në Milano.

Spanjolli ndihet mirë me skuadrën e drejtuar nga Stefano Pioli duke lënë të hapur mundësinë për të qëndruar sa më gjatë me kuqezinjtë.

Kujtojmë që mesfushori 23 vjeçarë këtë sezon është aktivizuar në total në 33 ndeshje me Milanin përfshirë këtu edhe ndeshjet në Champions League, duke shënuar 6 gola dhe duke dhënë 4 asist.

Megjithatë sipasë asaj që raporton Tuttosport, Reali synon të rikthejnë talentin nga Malaga në Madrid duke i ofruar një zgjatje të mëtejshmë të kontratës pasi ajo aktuale është deri në qershor të 2025.

Maldini dhe Massara së shpejti do të takohen me drejtuesit e madrilen për të diskutuar mbi të ardhmen e lojtarit pasi fjalën e fundit do ta ketë Reali. Kujtojmë që Milani ka të drejtën e blerjes për 22 milionë euro ndërsa madrilenën kanë përfshirë një klauzolë riblererjeje për 28 milionë.

Poll

Lexo gjithashtu

Superiore - Ndeshjet

Kategoria Superiore

Itali - Serie A

Spanjë - La Liga

Angli - Premier League

Gjermani - Bundesliga