Hapësire reklamuese

Çështjet kryesore

VENDI

5 ndeshje pa fitore në Derbi, por Tirana ruan “kartën” Ahmataj

Shkruar nga NEWSPORT
5 ndeshje pa fitore në Derbi, por Tirana ruan “kartën”

Tirana ka 5 ndeshje pa fituar derbin me Partizanin. Bardheblutë kanë humbur 3 dhe barazuar 2 takime, që janë larg asaj çfarë ndodhte më parë te stadiumi “Air Albania”.

Te premten ora 19:00 luhet takimi i radhës mes tyre. Julian Ahmataj mund të shihet si “karta” fatsjellëse e Tiranës. Kjo pasi trajneri i bardhebluve ka qenë trajner kundër Partizanit në 9 takime dhe bilanci për të është pozitiv.

Kështu Ahmataj ia ka dalë të fitojë 4 ndeshje, ndërsa 3 i ka humbur dhe 2 të tjera janë ndarë barazim. Në krye të Tiranës ishte 2 derbit e fundit.

Ahmataj nuk arriti të ndryshojë diçka, pasi i pari u humb 2 me 1. Në të dytin dhe pse po shkonte drejt fitores 1 me 0, Partizani ia doli të barazojë duke mbyllur gjithçka 1 me 1.

Ndërkohë në 9 ndeshje kundër kampionëve në fuqi, pavarësisht bilancit pozitiv, Ahmataj ka golavarazh më të keq. Kjo pasi ka pësuar 12 gola, kundrejt 11 të shënuar. Mbetet për t’u parë si do shkojë takimi i radhës.

Poll

Lexo gjithashtu

Superiore - Ndeshjet

Kategoria Superiore

Itali - Serie A

Spanjë - La Liga

Angli - Premier League

Gjermani - Bundesliga