Hapësire reklamuese

Çështjet kryesore

SERIE A

3 kartonët e kuq i kushtojnë rëndë, pezullohet arbitri i ndeshjes Lazio-Milan

Shkruar nga NEWSPORT
3 kartonët e kuq i kushtojnë rëndë, pezullohet arbitri i

Arbitri i ndeshjes së mbrëmshme Lazio-Milan, Marco Di Bello është dënuar me një muaj pezullim nga aktiviteti. Ky vendim erdhi pas gjykimit që u cilësua jo plotësisht i drejtë i superndeshjes me lacialëve dhe kuqezinjve.

Një arsye e fortë e këtij dënimi ishte kartoni i dytë i verdhë për Pellegrinin, me këtë të fundit që kishte kërkuar të ndalej loja më para pasi ishte dëmtuar një lojtar i Lazios.

Pas kësaj, situata u “nxeh” më tepër me arbitrin Di Bello që e nxorri edhe dy herë të tjera nga xhepi kartonin e kuq. Si fillim ndëshkoi Marusic, më pas edhe Guendouzin. Ky është pezullimi i dytë për Di Bellon në këtë sezon, pasi më parë u pezullua më 27 gusht, për gjykim jo të saktë në ndeshjen Juventus-Bologna.

Poll

Lexo gjithashtu

Superiore - Ndeshjet

Kategoria Superiore

Itali - Serie A

Spanjë - La Liga

Angli - Premier League

Gjermani - Bundesliga