Hapësire reklamuese

Çështjet kryesore

SERIE A

2 milionë euro mes kërkesës dhe ofertës, Milani pranë shitjes së Junior Messias

Shkruar nga NEWSPORT
2 milionë euro mes kërkesës dhe ofertës, Milani pranë

Pas dy sezoneve të mira në Milano, Junior Messias mund të ndryshojë fanellën e tij. Autor i gjashtë golave ​​dhe dy asistimeve mes kampionatit dhe Champions League në vitin e fundit, mbrojtësi sulmues brazilian është një nga objektivat e sulmit të Torinos, duke kërkuar përforcime në trokarin pas Sanabria.

Sipas raportimeve nga La Repubblica , klubi i Milan ka nxjerrë në treg iish-lojtarin e Crotones dhe negociatat me Urbano Cairo kanë filluar. Vlerësimi i bërë nga Milani është 10 milionë euro, ndërsa Toro shpreson të marrë një çmim më të ulët dhe ka gati një propozim prej 8 milionësh. Kontaktet mes palëve vijojnë në hapa të shpejtë.

Poll

Lexo gjithashtu

Superiore - Ndeshjet

Kategoria Superiore

Itali - Serie A

Spanjë - La Liga

Angli - Premier League

Gjermani - Bundesliga