Hapësire reklamuese

Çështjet kryesore

SERIE A

150 milionë euro për shërbimet e tij, Napoli bën për INFRAKT skuadrat angleze

Shkruar nga NEWSPORT
150 milionë euro për shërbimet e tij, Napoli bën për

Victor Osimhen do të ketë një verë të “nxehtë” pasi kërkohet nga shumë skuadra, të cilët synojnë shërbimet e tij. Sulmuesi i Napolit është nëj nga lojatërt kyç të skuadrës italiane në luftën për titullin kampion, teksa me golat e shënuar i ka ndihmuar të krijojnë edhe një diferencë të konsiderushme ndaj ndjekësve.

United dhe Chelsea janë dy nga ekipet e “çmendura” pas Osimhen, por tashmë drejtuesit italianë i kanë bërë për “infrakt”. Është bërë i ditur çmimi i sulmuesit, me Napolin që kërkon jo më pak se 150 milionë euro për shërbimet e tij sipas mediave italiane.

Një shumë kjo e cila mund të bëhet pengesë për largimin e tij nga Napoli, pasi skuadrat e interesuara nuk mund të marrin përsipër  të paguajnë kaq shumë. Kujtojmë se De Laurenttis nuk dëshiron largimin e tij dhe ndaj i vendos një çmim të lartë, ndërkohë Osimhen ka kontratë me Napolin deri në vitin 2025.

Poll

Lexo gjithashtu

Superiore - Ndeshjet

Kategoria Superiore

Itali - Serie A

Spanjë - La Liga

Angli - Premier League

Gjermani - Bundesliga