Hapësire reklamuese

Çështjet kryesore

SERIE A

Zyrtarizimi shumë pranë, Milani arrin akordin me yllin e ekipit

Shkruar nga NEWSPORT
Zyrtarizimi shumë pranë, Milani arrin akordin me yllin e ekipit

Milani është tashmë në mbyllje të negociatave për rinovimin e kontratës së mesfushorit Ismael Bennacer, sipas raportimeve nga Gazzetta dello Sport. Algjeriani fiton 1.5 milionë euro deri në 2024 por me kontratën e re atij do t’i trefishohet rroga dhe do të promovohet në një lider të ri të mesfushës së Milanit sëbashku me Sandro Tonalin.

Ditën e mërkurë është planifikuar një takim mes drejtuesve kuqezinj, me në krye Maldinin, dhe përfaqësuesve të Bennacer për të finalizuar detajet e fundit. Firma në kontratë është në pritje me mesfushorin që do të përfitojë 4 milionë plus bonuset.

Poll

Lexo gjithashtu

Superiore - Ndeshjet

Kategoria Superiore

Itali - Serie A

Spanjë - La Liga

Angli - Premier League

Gjermani - Bundesliga