Hapësire reklamuese

Çështjet kryesore

BOTA

Zyrtarizimi çështje orësh, Granit Xhaka zbarkon në Gjermani për vizitat mjekësore

Shkruar nga NEWSPORT
Zyrtarizimi çështje orësh, Granit Xhaka zbarkon në
Granit Xhaka do të nisë një aventurë të re në Gjermani, teksa largohet nga Arsenali pas 7 vitesh qëndrimi në “Emirates”. Mesfuhsori ka arritur marrëveshjen që në muajin maj me Bayern Leverkusen dhe vetëm ditët e fundit është mundur që dy klubet të gjejnë gjuhën e përbashkët. E gjitha për shkak të transferimit të Declan Rice, pasi “topçinjtë” nuk dëshironin largimine shqiptarit pa siguruar shërbimet e lojtarit të Ëest Ham. Tashmë gjithçka është e kryer. Xhaka ka zbarkuar në Gjermani dhe pritet që t’u nënshtrohet vizitave mjekësore me skuadrën gjermane. Menjëherë pas vizitave mjësorë lojtari do të firmos edhe kontratën me ekipin e Bundesligës. Zyrtarizimi tashmë mbetet çështje orësh. Kujtojmë se palët kanë rënë dakort mes tyre për një kontratë 5-vjeçare , ndërsa u ka kushtuar arkave të gjermanëve plot 25 milionë euro.
Poll

Lexo gjithashtu

Superiore - Ndeshjet

Kategoria Superiore

Itali - Serie A

Spanjë - La Liga

Angli - Premier League

Gjermani - Bundesliga