Hapësire reklamuese

Çështjet kryesore

BOTA

ZYRTARE/ Valencia “blindon” talentin e akademisë, mesfushori nënshkruan deri në 2027

Shkruar nga NEWSPORT
ZYRTARE/ Valencia “blindon” talentin e akademisë, mesfushori

Valencia ka nënshkruar një kontratë të re ditën e sotme me talentin e mesfushës, Javi Guerra. Mesfushori 20 vjeçar bëri debutimin e tij në La Liga këtë vit. Debutimi për talentin spanjoll shkoi më së miri pasi shënoi një gol vendimtar kundër Real Valladolid.

Mesfushori ka qenë pjesë e akademisë nga ku luajti me ekipin e Valencia B, por pas performancave të mira u thirrë në ekipin e parë. Guerra ka zhvilluar 6 ndeshje me Valencian në La Liga dhe kjo gjë ka bërë që klubi t’i besoi atij të ardhmen. Tashmë mesfushori i Spanjës U19 ka kontratën e re deri më 30 qershor 2027.

Postimi i plotë i Valencia CF:

"Nga akademia në Mestalla"

https://twitter.com/valenciacf/status/1658424553540927490?s=20

Poll

Lexo gjithashtu

Superiore - Ndeshjet

Kategoria Superiore

Itali - Serie A

Spanjë - La Liga

Angli - Premier League

Gjermani - Bundesliga