Hapësire reklamuese

Çështjet kryesore

BOTA

ZYRTARE/ U kualifikua në Champions për sezonin e ardhshëm, Manchester United bën goditjen e parë

Shkruar nga NEWSPORT
ZYRTARE/ U kualifikua në Champions për sezonin e ardhshëm,
Manchester United arriti të kapte një vend në Top 4-shen e Permier League duke u kualifikuar kështu në Champions League sezonin e ardhshëm. Tashmë “Djajtë e Kuq” po mendojnë të krijojnë një skuadër kompetitive përtë shkuar sa më larg në Champions dhe pse jo për ta fituar atë. Ten Hag ka filluar nga puna për të blinduar lojtarët që dëshiron të mbajë në skuadër dhe i parë është Diogo Dalot. Dalot ka rinovuar kontratën deri në vitin 2028. Kujtojmë që mbrojtësi portugez këtë sezon në Permier League ka zhvilluar 26 ndeshje duke shënuar 1 gol dhe duke dhuruar 2 asist. Ka qen vetë klubi që ka bërë me dije lajmin nëpërmjet një postimi në Twitter.
Poll

Lexo gjithashtu

Superiore - Ndeshjet

Kategoria Superiore

Itali - Serie A

Spanjë - La Liga

Angli - Premier League

Gjermani - Bundesliga