Hapësire reklamuese

Çështjet kryesore

BOTA

ZYRTARE/ Nuk gjen “rehati” me ekipet, ish-sulmuesi i Milani rikthehet në Turqi

Shkruar nga NEWSPORT
ZYRTARE/ Nuk gjen “rehati” me ekipet, ish-sulmuesi i Milani

Mario Balotelli nuk po ambientohet në asnjë ekip që po shkon vitet e fundit. Ish-sulmuesi i Milanit është larguar edhe nga zvicerianët e Sion, vetëm pas një sezoni.

Kujtojmë që Balotelli u transferua në Zvicër, verën e vitit 2022 nga Adana Demirspor, por ai ka vendosur të shkëpusë kontratën me Sion dhe të rikthehet në Turqi, po tek ekipi i Adana.

33-vjeçari italian ka firmosur kontratën me ekipin e tij, teksa ka qenë vetë klubi turk që e ka kërkuar me ngulm rikthimin e tij në ekip. Mario Balotelli do të nënshkruajë një kontratë 1-vjeçare dhe me opsion për një vit tjetër shtesë.

Poll

Lexo gjithashtu

Superiore - Ndeshjet

Kategoria Superiore

Itali - Serie A

Spanjë - La Liga

Angli - Premier League

Gjermani - Bundesliga