Hapësire reklamuese

Çështjet kryesore

LEGJIONARËT

ZYRTARE/ Një tjetër shqiptar në Serie A, zbulimi i Edi Rejas nënshkruan për 300 mijë euro

Shkruar nga NEWSPORT
ZYRTARE/ Një tjetër shqiptar në Serie A, zbulimi i Edi Rejas
Kevin Haveri është zyrtarisht një lojtar i Torinos. Ky transferim ishte i kompletuar që në fund të vitit 2022 por do të zyrtarizohej vetëm merkaton e verës. Haveri luan si mbrojtës i majtë por shtatlartësia prej 1.91 metrave bën që të luajë mjaft mirë edhe në qendër. Talenti 21-vjeçar u ble për shifrën e 300 mijë eurove nga Rimini dhe nënshkruan një kontratë që do ta mbajë atë të lidhur me klubin granata deri në vitin 2026. Haveri është zbulimi i Edi Rejas i cili i dha ftesën në Kombëtare kur asnjë nuk e njihte. Ai ishte pjesë e ekipit në miqësoren ndaj Estonisë por pa marrë minuta.
 
View this post on Instagram
 

A post shared by Torino Football Club (@torinofc1906)

Poll

Lexo gjithashtu

Superiore - Ndeshjet

Kategoria Superiore

Itali - Serie A

Spanjë - La Liga

Angli - Premier League

Gjermani - Bundesliga