Hapësire reklamuese

Çështjet kryesore

LEGJIONARËT

ZYRTARE/ Konkurrencë e fortë tek Interi, mesfushori shqiptar transferohet te Roma

Shkruar nga NEWSPORT
ZYRTARE/ Konkurrencë e fortë tek Interi, mesfushori shqiptar
Kevin Zefi është futbollisti më i ri i Romës. Mesfushori–sulmues me origjinë shqiptare është prezantuar ditën e sotme nga klubi kryeqytetas. Zefi lë kështu zikaltërit pas 2 viteve të suksesshme me ekipet e moshave. Mesfusha e Interit është e blinduar në ekipin e parë dhe shanset e Zefit për t’u promovuar ishin shumë ta pakta duke parë që as Asllani nuk po ia del deri tani. 18-vjeçari që luan me Irlandën U-19 pritet të jetë afrimi i rradhës nga Alban Bushi në Shqipërinë U21 dhe shihet si një nga talentët më të mirë të viteve të fundit.
Poll

Lexo gjithashtu

Superiore - Ndeshjet

Kategoria Superiore

Itali - Serie A

Spanjë - La Liga

Angli - Premier League

Gjermani - Bundesliga