Hapësire reklamuese

Çështjet kryesore

BOTA

ZYRTARE/ Konfirmohet “divorci”, ASENSIO dhe REALI “ndahen” përfundimisht

Shkruar nga NEWSPORT
ZYRTARE/ Konfirmohet “divorci”, ASENSIO dhe REALI
Marco Asensio do të largohet nga Real Madrid dhe tashmë është konfirmuar. Ka qenë vetë klubi spanjoll që ka bërë zyrtare largimin e lojtarit. Palët nuk kanë rinovuar kontratën mes tyre me atë aktualen që i përfundon në fund të qershorit.  “Real Madridi dëshiron të shprehë mirënjohjen dhe dashurinë për Marco Asensio, një lojtar që mbrojti emblemën tonë për shtatë sezone. Ai mbërriti në Real Madrid në moshën 20-vjeçare dhe arriti të hyjë në historinë e klubit tonë si pjesë e një skuadre që ka shijuar një nga periudhat më të suksesshme. Marco Asensio fitoi 17 tituj me Real Madridin: 3 Kupa Evropiane, 4 Kupa Botërore për Klube, 3 Superkupa Evropiane, 3 Liga, 1 Kupë Mbreti dhe 3 Superkupa Spanjolle.Nuk do ta harrojmë kurrë karrierën dhe sjelljen e tij shembullore. Real Madrid është dhe do të jetë gjithmonë shtëpia e tij”, thuhet në postimin e “Los Blancos”.
Poll

Lexo gjithashtu

Superiore - Ndeshjet

Kategoria Superiore

Itali - Serie A

Spanjë - La Liga

Angli - Premier League

Gjermani - Bundesliga