Hapësire reklamuese

Çështjet kryesore

BOTA

ZYRTARE/ Inter Miami prezanton mesfushorin spanjoll, lojtari ribashkohet me Messin

Shkruar nga NEWSPORT
ZYRTARE/ Inter Miami prezanton mesfushorin spanjoll, lojtari ribashkohet me

Inter Miami po bën një merkato të çmendur këtë sezon dhe shumë të papritur. Pasi zyrtarizoi transferimin e Leo Messit, tashmë ka bërë zyrtar një tjetër nënshkrim.

Sergio Busquets është lojtari më i ri i ekipit amerikan. Ish-mesfushori i Barcelonës u bind nga drejtuesit e Inter Miami për të filluar një aventurë të re në SHBA.

Kujtojmë që lojtari do të ribashkohet me Messin, pasi kanë luajtur për shumë vite sëbashku edhe tek ekipi i Barcelonës.

 

Poll

Lexo gjithashtu

Superiore - Ndeshjet

Kategoria Superiore

Itali - Serie A

Spanjë - La Liga

Angli - Premier League

Gjermani - Bundesliga