Hapësire reklamuese

Çështjet kryesore

SERIE A

ZYRTARE/ Inter me sponsor të ri, ja shuma që do të fitojnë zikaltërit për dy ndeshje e mbetura të sezonit

Shkruar nga NEWSPORT
ZYRTARE/ Inter me sponsor të ri, ja shuma që do të fitojnë
Interi do të shkojë në Stamboll për finalen e Champions League me një sponsor të ri të fanelës. Është zyrtare marrëveshja me Paramount+, e cila do të jetë partneri i fanellës së zikaltërve për ndeshjet kundër Torinos, ditën e fundit të Serisë A, dhe Mançester Sitit më 10 qershor për ta shpallur skuadrën kampione të Europës. Sipas asaj që mësohet nga mediat Italiane, marrëveshja do të sjellë në arkat e Interit 9 milionë euro, 4.5 për secilën nga dy ndeshjet që do të luhen ende për skuadrën e Simone Inzaghit në 2022/23. të njëjtin numër,4.5 milionë euro, këtë parashikon edhe marrëveshja e nënshkruar mes zikaltërve dhe Paramount+ për sezonin e ardhshëm , në të cilin marka do të bëhet retrosponsor i fanelës.
Poll

Lexo gjithashtu

Superiore - Ndeshjet

Kategoria Superiore

Itali - Serie A

Spanjë - La Liga

Angli - Premier League

Gjermani - Bundesliga