Hapësire reklamuese

Çështjet kryesore

BOTA

ZYRTARE/ Bayern shkarkon Nagelsmann, menjëherë zgjidhet trajneri i ri

Shkruar nga NEWSPORT
ZYRTARE/ Bayern shkarkon Nagelsmann, menjëherë zgjidhet trajneri i ri

Lajmi që ka qarkulluar këto orë se Julian Nagelsmann mund të shkarkohej nga posti i trajnerit të Bayern është bërë zyrtare. Nga Gjermania konfirmojnë që tekniku është shkarkuar këtë pasdite. Sipas BIld zëvëndësi i tij do të jetë Thomas Tuchel.

Ish-trajneri i Chelsea dhe Dortmund e ka pranuar postin menjëherë dhe do të nisë nga puna me ekipin. Interesant është fakti se ndeshja e parë që ai do debutojë me Bayern është kundër Dortmund fundjavën e ardhshme.

Poll

Lexo gjithashtu

Superiore - Ndeshjet

Kategoria Superiore

Itali - Serie A

Spanjë - La Liga

Angli - Premier League

Gjermani - Bundesliga