Hapësire reklamuese

Çështjet kryesore

SERIE A

Zëvëndësuesi i Zaniolos, Roma piketon objektivin e Milanit

Shkruar nga NEWSPORT

Nicolò Zaniolo është pranë largimit nga Roma. Tranjeri Jose Mourinho ka vendosur të mos e grumbullojë në 18-shen që do udhëtojnë drejt Spezias. Një sinjal për drejtuesit e klubit që janë vënë në lëvizje per zëvëndësuesin e tij.

Houssem Aouar mund të jetë zëvendësuesi i Zaniolos për Romën. Futbollisti që aktualisht është pjesë e ekipit të Lyonit, duke u aktivizuar në 7 ndeshje dhe duke shënuar 1 prej tyre. Pavaresisht qe nuk ka pasur shumë minuta ne këmbët e tij, nuk e ka ndaluar ekipin e Romës për të kerkuar shërbimet e 24-vjecarit.

Për algjerianin ka shfaqur interes edhe kampionët në fuqi të italisë Milani. E vetmja pengesë vjen nga klubi francez Lyon i cili mund të mos e lërë të largohet ne merkaton e janarit pavarësisht se kontrata e mesfushorit skadon në qershor.

Poll

Lexo gjithashtu

Superiore - Ndeshjet

Kategoria Superiore

Itali - Serie A

Spanjë - La Liga

Angli - Premier League

Gjermani - Bundesliga