Hapësire reklamuese

Çështjet kryesore

VENDI

Zekic sjell kujtime të hidhura, merkato te Partizani thuajse e dështuar

Shkruar nga NEWSPORT
Zekic sjell kujtime të hidhura, merkato te Partizani thuajse e

Zoran Zekic u afrua te Partizani në qershor, për të vazhduar projektin e një Partizani europian. Jo çdo gjë shkoi siç pritej, teksa kujtimet e mbetura mund të jenë të hidhura për shumë arsye.

Kjo pasi Europa nuk u arrit si objektiv, skuadra u la në një moment që kishte nevojë për dorën e trajnerit dhe më e rëndësishmja merkato e verës është thuajse e dështuar.

Partizani këtë muaj zyrtarizoi largimin e Grezdës dhe Kocijan. Të dy këto lojtarë që kishin aprovimin e Zekic dhe pritej të ishin kyç. Jo vetëm nuk ndodhi, por dëmtimet u kthyen në kryefjalë.

Altin Bytyçi u afrua në verë dhe po bënte mirë ndryshe nga të përmendurit më sipër, por për fatin e keq u dëmtua në kulmin e tij. Afrimet e tjera ishin Mehmeti, Taipi, Qirko, dhe Vila, pasi me Kekon ishte arritur akord paraprak që në janar me Korabin.

Me përjashtim të Mehmetit të tjerët nuk e kanë vendin e titullarit të sigurt. Partizani akoma mbështetet te kontigjenti që kishte para këtij sezoni, ndërsa me interes pritet të shihen afrimet e janarit.

Poll

Lexo gjithashtu

Superiore - Ndeshjet

Kategoria Superiore

Itali - Serie A

Spanjë - La Liga

Angli - Premier League

Gjermani - Bundesliga