Hapësire reklamuese

Çështjet kryesore

BOTA

Zbulohet data e prezantimit të Messit te Inter Miami

Shkruar nga NEWSPORT
Zbulohet data e prezantimit të Messit te Inter Miami

Duket se Inter Miami ka konfirmuar datën kur më në fund do të zbulojë Lionel Messin para tifozëve të tyre. Messi, kalimi i të cilit në SHBA u konfirmua muajin e kaluar, u bë agjent i lirë në fund të qershorit dhe tani është gati të prezantohet si një lojtar i ri i Inter Miami.

Klubi, në një komunikim me gazetarët, zbuloi se një 'ngjarje e madhe’ do të mbahet më 16 korrik në orën 20:00. Klubi, megjithatë, nuk e përmendi zyrtarisht emrin e Messit.

Daily Mail më tej pretendon se së bashku me argjentinasin, ish-bashkëlojtarët e tij të Barcelonës, Sergio Busquets dhe Jordi Alaba gjithashtu do të prezantohen para tifozëve si nënshkrimet e reja të klubit.

Pasi ai të zbulohet nga klubi, shtatë herë fituesi i Topit të Artë pritet të bëjë debutimin e tij për skuadrën e MLS kundër Cruz Azul më 21 korrik në ndeshjen e tyre hapëse në Kupën e Ligës inauguruese.

Poll

Lexo gjithashtu

Superiore - Ndeshjet

Kategoria Superiore

Itali - Serie A

Spanjë - La Liga

Angli - Premier League

Gjermani - Bundesliga