Hapësire reklamuese

Çështjet kryesore

SPORTMIX

VOLEJBOLL/ Tirana e Partizani fitojnë lehtësisht, Erzeni mposht Teutën në derbi

Shkruar nga NEWSPORT

Është mbyllur java e tetë e Superligës së Volejbollit në Shqipëri me katër ndeshje që kanë parë fituesit të fitojnë pa problem. Ditën e djeshme u luajt ndeshja Vllaznia – Partizani në Shkodër ku fitues dolën të kuqtë me rezultatin 3-0 me sete.

Sot u luajtën edhe tre ndeshjet e tjera ku Tirana dhe Studenti fituan lehtësisht 3-0 me sete përballë Skënderbeut dhe Elbasanit. Ndërsa derbi Erzeni – Teuta përfundoi me fitoren 3-0 të shijakasve në Kompleksin “Dhimitraq Goga”

Rezultatet:

Vllaznia 0-3 Partizani

Tirana 3-0 Skënderbeu

Elbasani 0-3 Studenti

Erzeni 3-0 Teuta

Renditja:

Poll

Lexo gjithashtu

Superiore - Ndeshjet

Kategoria Superiore

Itali - Serie A

Spanjë - La Liga

Angli - Premier League

Gjermani - Bundesliga