Hapësire reklamuese

Çështjet kryesore

BOTA

Vlerësohet 25 milionë euro, Newcastle 'piketon' portierin e Arsenalit

Shkruar nga NEWSPORT
Vlerësohet 25 milionë euro, Newcastle 'piketon' portierin e

Newcastle ka rivënë në shënjestër portierin e Arsenalit, Aaron Ramsdale. Bardhezinjtë janë në kërkim të një portieri dhe e shohin 25-vjeçarin anglez si të duhur për t’i besuar katërkëndëshin.

Në krahun tjetër Arsenali pritet ta lërë portierin, me këtë të fundit që ka luajtur vetëm 11 ndeshje këtë sezon. Edhe pse Ramsdale ishte një nga lojtarët më të mirë të sezonit të shkuar të Premier League, trajneri Arteta i beson më shumë David Raya-s.

Përsa i përket transferimit të tij te Newcastle, 25-vjeçari nuk do ta refuzonte një mundësi të tillë. Vlera e tij është rreth 25 milionë euro, që për klubin anglez nuk është aspak një shumë e lartë.

Poll

Lexo gjithashtu

Superiore - Ndeshjet

Kategoria Superiore

Itali - Serie A

Spanjë - La Liga

Angli - Premier League

Gjermani - Bundesliga