Hapësire reklamuese

Çështjet kryesore

BOTA

VIDEO/ Vedat Muriqin nuk e ndal as Barcelona, “Pirati” dardan ndëshkon edhe katalanasit

Shkruar nga NEWSPORT
VIDEO/ Vedat Muriqin nuk e ndal as Barcelona, “Pirati” dardan

Vedat Muriqi nuk ndalet teksa ka shënuar golin e rradhës në LaLiga, e çfarë kundërshtari ka zgjedhur për të ndëshkuar, pikërisht gjigantët e Barcelonës. Sulmuesi dardan e nisi si titullar, si gjithmonë, këtë sfidë dhe në minutën e 8-të u tregua vrasës para portës duke përfituar nga rrëmuja e mbrojtjes katalanasë.

Përpara portës dhe me kundërshtarët jashtë pozicioni, ‘Pirati’ nuk kishte sesi të gabonte duke e dërguar topin prapa shpinës së portierit Ter-Stegen e për të nisur më pas festën e Mallorcas. Ky është goli i 3-të i shtatlartit dardan këtë sezon dhe duket se nuk ka ndërmend të ndalet as këtë vit.

Poll

Lexo gjithashtu

Superiore - Ndeshjet

Kategoria Superiore

Itali - Serie A

Spanjë - La Liga

Angli - Premier League

Gjermani - Bundesliga