Hapësire reklamuese

Çështjet kryesore

BOTA

VIDEO/ Vedat MURIQI nuk ndalet në Spanjë, LA LIGA reklamon “PIRATIN” kosovar

Shkruar nga NEWSPORT
VIDEO/ Vedat MURIQI nuk ndalet në Spanjë, LA LIGA reklamon
Vedat Muriqi është në momentin më të mirë të karrierës së tij. Sulmuesi dardan është një titullar i padiskututeshëm me Mallorcan duke luajtur 20 ndeshje dhe duke shënuar 9 gola e 2 asiste që e mbajnë atë në vendin e katërt në renditjen e golashënuesve të La Ligas. Më mirë se ai kanë bërë vetëm dy gjigantët, Leëandoëski e Benzema dhe Joselu i Espanyol. Ditën e sotme faqja zyrtare e La Ligas, pasi vendosi Uzunin si kadidat për Lojtari ne Muajit, i ka bërë reklamë edhe gjigantit kosovar teksa ka postuar një video të golit të tij në ndeshjen e fundit përballë Villareal ku shkëlqeu me gol e asist. "Pirati shënon sërish"-është mbishkrimi në video nga La Liga.
 
View this post on Instagram
 

A post shared by LaLiga (@laliga)

Poll

Lexo gjithashtu

Superiore - Ndeshjet

Kategoria Superiore

Itali - Serie A

Spanjë - La Liga

Angli - Premier League

Gjermani - Bundesliga