Hapësire reklamuese

Çështjet kryesore

BOTA

VIDEO/ VAR përdoret dhe për gjëra të tjera, Wayne Rooney protagonist në episod

Shkruar nga NEWSPORT
VIDEO/ VAR përdoret dhe për gjëra të tjera, Wayne Rooney

Ndeshja mes DC United dhe Inter Miami në kampionatin Amerikan e mbyllur me shifrat 3-2 falë një goli të realizuar në fund nga  Gonzalo Higuain, ka përfunduar në një përplasje masive për shkak të racizmit të treguar në fushë. Kështu pretendohet nga lojtarët e Inter Miami.

Wayne Rooney është trajneri aktual i DC United dhe një legjende e respektuar për atë ccka ka dhënë në fushë por dhe jashtë saj. Në këtë episod ai luajti një rol të rëndësishëm pasi me qetësinë e tij menaxhoi të gjithë situatën dhe mori lavde të mëdha nga arbitri i takimit që u ndihmua nga ai.

Fountas është lojtari që akuzohet për këtë gjuhë racizmi nuk e ka pranuar dhe e ka ndëshkuar rëndë këtë duke reaguar dhe në rrjetet sociale. Një episod që nuk ishte dëgjuar më parë ishte dhe momenti kur VAR u përdor për të verifikuar këtë incident por që nuk u arrit dot.

Fountas realizoj golin e barazimit dhe pasi u ndëshkua me të verdhë për këtë dyshim të pretenduar nga kundërshtarët u zëvendësua nga trajneri Rooney.

Video:

Poll

Lexo gjithashtu

Superiore - Ndeshjet

Kategoria Superiore

Itali - Serie A

Spanjë - La Liga

Angli - Premier League

Gjermani - Bundesliga