Hapësire reklamuese

Çështjet kryesore

KOMBETARJA

VIDEO/ U transfeua tek Sepsi, Kallaku e nis me trofe aventurën e re

Shkruar nga NEWSPORT
VIDEO/ U transfeua tek Sepsi, Kallaku e nis me trofe aventurën e re

Sherif Kallaku i dha fund aventurës së tij në Superiore ku brena 1 viti luajti për Tiranën dhe Teutën. Mesfushori u transferu në këtë seksion merkatoje tek skuadra e Sepsi në Rumani.

Sezonin që lam pas ai bëri një paraqitje fantastike kun ë 35 ndeshje shënoi 8 gola dhe dhuroi 5 asist. Kjo gjë solli edhe transferimin e tij drejt Rumanisë. Aventura e tij e re ka nisur si mos më mirë.

Ditën e sotme skuadra e tij arriti të fitonte Superkupën përballë Farul Constanta. Kalluku e ndoqi sfidën nga stoli teksa skuadra e tij fitoi me shifrat 1-0.

Poll

Lexo gjithashtu

Superiore - Ndeshjet

Kategoria Superiore

Itali - Serie A

Spanjë - La Liga

Angli - Premier League

Gjermani - Bundesliga