Hapësire reklamuese

Çështjet kryesore

BOTA

VIDEO/ Tjetër asist në Belgjikë, Arbnor MUJA i dërgon një “mesazh” Përfaqësueses së Kosovës

Shkruar nga NEWSPORT
VIDEO/ Tjetër asist në Belgjikë, Arbnor MUJA i dërgon

Arbnor Muja është bërë protagonist në ndeshjen që po luhet aktualisht mes Seraing dhe Royal Antëerp. Ish-lojtari i Dritës në Kosovë ka fituar vendin e titullarit në Belgjikë dhe sot ka dhuruar një asist në minutën e 19-të.

Anësori 24-vjeçar depërtoi në krahun e majtë zonës dhe nxorri zbuluar sulmuesin kryesor Vincent Janssen i cili dërgoi topin në rrjetë për rezultatin 2-0. Muja deri tani në këtë sezon ka shënuar 2 gola e dy asiste në 15 ndeshje dhe i dërgon një mesazh të qartë trajnerit Giresse për ndeshjet e Përfaqësuese së Kosovës në fund të marsit.

Poll

Lexo gjithashtu

Superiore - Ndeshjet

Kategoria Superiore

Itali - Serie A

Spanjë - La Liga

Angli - Premier League

Gjermani - Bundesliga