Hapësire reklamuese

Çështjet kryesore

BOTA

VIDEO/ Super Asensio, Real MADRID nuk fal ndaj Valencias

Shkruar nga NEWSPORT
VIDEO/ Super Asensio, Real MADRID nuk fal ndaj Valencias

Real Madrid ka bindur kundër Valencias, ndeshje e prapambetur e La Liga-s për javën e 17-të. Madrilenët kanë triumfuar me rezultatin 2-0. Pjesa e parë u mbyll me rrjeta të paprekura, ndërsa një gol iu anulua Rudigerit për ndërhyrje të parregullt.

45 minutat e dyta ishin të jashtëzakonshme për Realin që e nisi menjëherë në sulm. Në minutën e 52-të, Asensio shënoi golin e parë. Një goditje me të majtën nga jashtë zone përfundoi në fundin e rrjetës.

Vendasit morën zemër dhe vetëm 2 minuta më pas ishte Vinicius që dyfishoi shifrat. Duhet përmendur fakti se në të 2 golat ishte Benzema ai që dha asist.

Pas kësaj ndeshje, Real Madrid arriti kuotën e 45 pikëve duke u renditur në vend të dytë, 5 më pak se Barcelona kryesuese. Ndërsa Valencia është e 14-ta me 20 pikë.

 

 

Poll

Lexo gjithashtu

Superiore - Ndeshjet

Kategoria Superiore

Itali - Serie A

Spanjë - La Liga

Angli - Premier League

Gjermani - Bundesliga