Hapësire reklamuese

Çështjet kryesore

BOTA

VIDEO/ Sulmuesi shqiptar gjen golin në Kroaci dhe “likuidon” ekipin e Eros Grezdës

Shkruar nga NEWSPORT
VIDEO/ Sulmuesi shqiptar gjen golin në Kroaci dhe “likuidon”

Leon Dajaku është shfaqur protagonist në Kroaci. Skuadra e tij, Hajduk Split fitoi në transfertë përballë Rudes, ekip ku aktivizohet Eros Grezda. Sfida përfundoi me fitoren e Hajdukut të Splitit me rezultatin 0-2.

Dajaku ishte ai që shënoi golin e dytë për të tijët në minutën 97’ të sfidës, duke “likuiduar” ekipin kundërshtarët në fundin e ndeshjes. Për sulmuesin shqiptar ky është goli i katërt në kampionat, me 22-vjecçarin që numëron edhe dy asist.

Në krahun tjetër, Eros Grezda u aktivizua në minutën e 59’, por pa mundur të lërë shenjë në këtë ndeshje.

Goli i Leon Dajakut. (VIDEO)

Poll

Lexo gjithashtu

Superiore - Ndeshjet

Kategoria Superiore

Itali - Serie A

Spanjë - La Liga

Angli - Premier League

Gjermani - Bundesliga