Hapësire reklamuese

Çështjet kryesore

LEGJIONARËT

VIDEO/ Skënderbeu e shiti për 150 mijë euro, ish-talenti korçarëve futet nga stoli dhe shënon me prekjen e parë të topit

Shkruar nga NEWSPORT
VIDEO/ Skënderbeu e shiti për 150 mijë euro, ish-talenti

Uerdi Mara ka gjetur rrugën e rrjetës në Bullgari me ekipin e Beroe Stara Zagora përballë Septemvri Sofia. Në minutën e 62’ ish-talenti i Skënderbeut do të futej në fushën e lojës si zëvëndësues dhe me prekjen e parë të topit do të finalizonte një kundërsulm vrasës të ekipit të tij dhe të shënonte golin e dytë të sfidës.

Mesfushori ishte një prodhim i suksesshëm i Skënderbeut që e shiti atë për 150 mijë euro drejt turqve të Ankara Keciorengucu në verën e fundit ndërsa në janar ai do të huazohej në Bullgari. Në 14 ndeshje të luajtur këtë sezon, mesfushori 24-vjeçar ka shënuar 1 gol dhe 1 asist.

Poll

Lexo gjithashtu

Superiore - Ndeshjet

Kategoria Superiore

Itali - Serie A

Spanjë - La Liga

Angli - Premier League

Gjermani - Bundesliga