Hapësire reklamuese

Çështjet kryesore

BOTA

VIDEO/ Si sot 18 vite më parë, RONALDINHO shënonte këtë gol të çmendur në “Stamford Bridge”

Shkruar nga NEWSPORT
VIDEO/ Si sot 18 vite më parë, RONALDINHO shënonte këtë
Më 8 mars 2005, Chelsea ndeshej me Barcelonën në “Stamford Bridge”. Londinezët luanin përballë Ronaldinhos dhe Eto’o-s. Chelsea e fitor këtë sfidë 4-2 dhe u kalifikua për në çererkfinalet e Champions League. Ekipi i Mourinhos e humbi takimin e parë në “Camp Nou” me rezultatin 2-1. Por në këtë ndeshje në Londër, Ronaldinho shënonte një supergol, një nga golat emblemë të tij dhe të kompeticionit europian. Të gjithë e mbajmë mend atë lëvizje me këmbën e djathtë dhe goditjen nga vendi pa marrë vrull. E gjithë mbrojtja e Chelsea dhe portieri Peter Cech mbetën të shtangur.
Poll

Lexo gjithashtu

Superiore - Ndeshjet

Kategoria Superiore

Itali - Serie A

Spanjë - La Liga

Angli - Premier League

Gjermani - Bundesliga