Hapësire reklamuese

Çështjet kryesore

BOTA

VIDEO/ Shqiptari shkëlqen në UEFA Youth League, kualifikon Juven me një "perlë" nga distanca

Shkruar nga NEWSPORT
VIDEO/ Shqiptari shkëlqen në UEFA Youth League, kualifikon Juven me

Benfica U-19  dhe Juventus U-19 janë ndeshur në sfidën e 5-të në grupet e UEFA Youth League. Pjesë e ekipit italian është dhe i riu 18-vjeçar, Luis Hasa me origjinë shqiptare por i lindur dhe rritur në vendin fshqinj.

Hasa ka bërë një performancë të shkëlqyer duke përmbysur shifrat ndaj Benficas dhe kualifikuar Juventusin në fazën tjetër.

Golat:

Goli i avantazhit

Goli i barazimit

Poll

Lexo gjithashtu

Superiore - Ndeshjet

Kategoria Superiore

Itali - Serie A

Spanjë - La Liga

Angli - Premier League

Gjermani - Bundesliga