Hapësire reklamuese

Çështjet kryesore

BOTA

VIDEO/ Shkroi historinë me to në Katar, Messi siguron këpucët te bashkëshortja pas ndeshjes

Shkruar nga NEWSPORT
VIDEO/ Shkroi historinë me to në Katar, Messi siguron

Leo Messi arriti të shpallte Argjentinën e tij kampione bote teksa mposhti Francën në një ndeshje të çmendur. Fantazisti shënoi dy gola gjatë lojës dhe një në ruletën e penalltive. Në fund, Topi i Artë i Botërorit i takoi atij dhe ngriti në qiell trofeun më të lavdishëm të futbollit. Pas ndeshjes ai zbuloi të ardhmen e tij me kombëtaren ku njoftoi se do të luante edhe pak për të shijuar ndeshjet si kampion bote.

Gjatë festës në fushë sëbashku me familjen, Messi i dha këpucët e ndeshjes bashkëshortes së tij, Antonella, këpucë me të cilat arriti momentin më të lavdishëm në karrierë. Si duket, Messi dëshiron t’i ruajë si suvenir këpucët që nëse do të dalin ndonjëherë në ankand do të kapnin vlera prej miliona dollarësh.

[video width="320" height="576" mp4="https://newsport.al/wp-content/uploads/2022/12/320996579_6147151295304131_390641440867667398_n.mp4"][/video]

Poll

Lexo gjithashtu

Superiore - Ndeshjet

Kategoria Superiore

Itali - Serie A

Spanjë - La Liga

Angli - Premier League

Gjermani - Bundesliga