Hapësire reklamuese

Çështjet kryesore

BOTA

VIDEO/ Sherr në derbin më të vjetër të planetit, tifozët e Rangers dhe Celtic përplasen para finales

Shkruar nga NEWSPORT
VIDEO/ Sherr në derbin më të vjetër të planetit,
Ditën e sotme luhet finalja e Kupës së Skocisë mes Rangers dhe Celtic. Dy skuadrat që luajnë derbin e Glasgoë është një nga sfidat më emocionuese të botës. Gjithashtu ajo është një nga ndeshjet derbi më të vjetra në historinë e futbollit. Përveç rivalitetit në fushë, edhe tifozët e të dyja ekipeve kanë një rivalitet të vjetër mes tyre. Këtë ata e kanë shprehur edhe sot para sfidës duke u konfliktuar me njëri-tjetrin. Në video shihen grupe masive tifozësh që konfliktohen para stadiumit “Hampden Park”.
Poll

Lexo gjithashtu

Superiore - Ndeshjet

Kategoria Superiore

Itali - Serie A

Spanjë - La Liga

Angli - Premier League

Gjermani - Bundesliga