Hapësire reklamuese

Çështjet kryesore

LEGJIONARËT

VIDEO/ Rroca dhe Topalli në versionin "De Bruyne", por shqiptarët nuk shmangin dot humbjen

Shkruar nga NEWSPORT
VIDEO/ Rroca dhe Topalli në versionin "De Bruyne", por

Jetmir Topalli dhe Eduart Rroca janë shfaqur protagonistë në ndeshjen që ekipi i tyre, Manisa luajti në transfertë përballë Corum. Sfida e vlefshme për javën e 27-të të Ligës së Parë turke përfundoi me humbjen e ekipit të shqiptarëve me rezultatin 4-3.

Edhe pse ekipi i tyre humbi, Topalli dhe Rroca dhuruan dy asistët e parë në dy golat hapës të kësaj ndeshje. Në fillim ishte Topalli në minutën e katërt, teksa katër minuta më vonë asistoi Rroca. Të dy këto gola u shënuan nga Sandro Lima.

Për Jetmir Topallin ky është asisti i 5-të sezonal, teksa ka gjetur edhe 4 herë rrugën e rrjetës. Ndërsa Rroca këtë sezon ka shënuar 1 gol dhe ka asistuar në 4 të tjerë.

Poll

Lexo gjithashtu

Superiore - Ndeshjet

Kategoria Superiore

Itali - Serie A

Spanjë - La Liga

Angli - Premier League

Gjermani - Bundesliga