Hapësire reklamuese

Çështjet kryesore

BOTA

VIDEO/ Real Madrid rikthehet te fitorja, madrilenët nderohen nga autogolat dhe ruajnë diferencën

Shkruar nga NEWSPORT
VIDEO/ Real Madrid rikthehet te fitorja, madrilenët nderohen nga autogolat

Real Madrid ka fituar 4 me 0 përballë Celta Vigos, në ndeshjen e vlefshme të javës 28 të LaLigas. Madrilenët rikthehen kështu te fitorja, pasi kishin barazuar 2 me 2 Valencias.

Diferenca nga vendi i dytë mbetet 7 pikë. Kjo pasi dhe Girona fitoi dje ndeshjen e saj. Në anën tjetër Barcelona ndodhet 8 pikë larg.

Për madrilenët shënoi në pjesën e parë Vinicius Jr. Në pjesën e dytë, Celta Vigo ia shtroi rrugën drejt fitores Realit. Kjo pasi 2 herë shënuan autogola, duke mbyllur llogaritë e takimit. Golin e katërt e shënoi Arda Guler, që pati vlerë vetëm për statistika.

Golat e ndeshjes: (VIDEO)

Poll

Lexo gjithashtu

Superiore - Ndeshjet

Kategoria Superiore

Itali - Serie A

Spanjë - La Liga

Angli - Premier League

Gjermani - Bundesliga