Hapësire reklamuese

Çështjet kryesore

BOTA

VIDEO/ Racizëm ndaj Vinicus, Real Madrid me komunikim për shtyp: Situatë e neveritshme, do t’i shkojmë deri në fund

Shkruar nga NEWSPORT
VIDEO/ Racizëm ndaj Vinicus, Real Madrid me komunikim për shtyp:
Çështja e racizmit vazhdon ende të jetë prezente në futboll, sidomos në Spanjë. Ndeshja e fundit mes Valencias dhe Real Madrid risolli edhe njëherë episode të pakëndshme ndaj lojtarit madrilen Vinicius Junior. Tifozët kundërshtarë u dëgjuan edhe në transmetim direkt teksa dëgjoheshin kore raciste kundrejt brazilianit. Klubi i Real Madrid ka dalë me komunikim për shtyp teksa shpreh mbështetjen e plotë për Vinicius dhe do t’i shkojë deri në fund kësaj çështjeje: “Presidenti i RealMadrid është takuar me Vinicius Junior për t'i treguar atij mbështetjen dhe dashurinë e tij, për ta informuar për të gjitha hapat që po ndërmerren në mbrojtje të tij dhe për të konfirmuar se klubi do të shkojë deri në pasojat e fundit përballë një situate të tillë, të neveritshme të urrejtjes”, njofton klubi.
 
View this post on Instagram
 

A post shared by Real Madrid C.F. (@realmadrid)

Poll

Lexo gjithashtu

Superiore - Ndeshjet

Kategoria Superiore

Itali - Serie A

Spanjë - La Liga

Angli - Premier League

Gjermani - Bundesliga