Hapësire reklamuese

Çështjet kryesore

BOTA

VIDEO/ Nuk ka fitues në Spanjë, Muriqi i jep 1 pikë Mallorcas

Shkruar nga NEWSPORT

Elche dhe Mallorca ishte takimi i fundit për javën e 8 të La Ligas. Një takimn që nisi me 30 minuta vonesë për shkak të reshjeve të denduara të shiut, të cilat kishin mbushur fushën e Elche. Me startin e takimit aksionet nuk munguan pasi ekipet kërkonin me patjetër fitoren, Muriqi merr rolin e protagonistit duke shpërdoruar një rast në min e 2 dhe më pas humbet një penallti.

Elche realizon në minutën e 16 me Ponce, duke e mbajtur të pandryshuar rezultatin përgjatë pjesës më të madhe të takimit.Në minutëne e 61 vendasit do të ndëshkoheshin me të kuq, duke krijuar vështirësi në menaxhimin e avantazhit.

Një penallti e dytë do të servirej për Muriqin ku kësaj here nuk gabon. Në minutën 85 sulmuesi shqiptar do të ndëshkohej me të kuqe për një gjest antisportiv, sipas konstatimit të VAR. Sfida nuk do të ndryshonte shifrat dhe pas 9 minutave shtesë të akorduara.

Elche - Mallorca 1-1  (Ponce 16'/ Muriqi 71')

Formacionet zyrtar:

VIDEO:

85' Kartoni i kuq i Muriqit

71' Goli i Vedat Muriqit nga pika e bardhë, kësaj radhe nuk gabon

16' Goli i Elche

 12' Penalltia e humbur nga Muriqit

1' Rasti i parë i Muriqit

Poll

Lexo gjithashtu

Superiore - Ndeshjet

Kategoria Superiore

Itali - Serie A

Spanjë - La Liga

Angli - Premier League

Gjermani - Bundesliga